Prezentace na Česko - Asijském fóru

Naše humanitární organizace dostala nabídku prezentovat své projekty na jubilejním pátém ročníku Česko-Asijského fóra, které se pod záštitou premiéra Nečase konalo 1. března 2011 v hotelu Hilton v Praze. Hosty fóra byli především velvyslanci a další představitelé asijských zemí se zastoupením v České republice. V daném čase během hlavního programu jsme představili projekt nemocnice v horských oblastech Pákistánu, kterou jsme od roku 2006 pomáhali vybavit a provozovat české organizaci Czech Hospital o.s. Součástí projektu bylo i rozdání dárkových balíčků od českých školáků dětem v Pákistánu

IMG_4827.JPG IMG_4798.JPG

Prezentace měla značný ohlas. O přestávce nás navštívil i velvyslanec Pákistánu pan Aitzaz Ahmed s poděkováním za naší práci pro jeho zemi a s přáním dovědět se více o naší činnosti.

Děti dětem v Pákistánu

 
 
Po zničujícím zemětřesení v říjnu 2005 v Kašmíru Pákistánu, jsme zaopatřili potřebným materiálem a léčivy mobilní nemocniční jednotku, která operuje ve vzdálené oblasti nazvané Baltistán. Při této příležitosti jsme oslovili několik českých, slovenských s slovinských škol pro tvorbu dárkových balíčků pro děti v Pákistánu.
 
Setkali jsme se u dětí, rodičů a učitelů s velkým nadšením a poslali 1800 balíčků. Tyto balíčky byly dětem předány v chudých horských oblastech Baltistánu v listopadu 2006. Připravili jsme pro školy, které se účastnili na projektu, prezentaci s fotografiemi a videem z Baltistánu. Tímto způsobem mohly děti, které udělaly balíčky, vidět radost a vděčnost obdarovaných dětí.